Loading.....

Myjnia automatyczna vs myjnia ręczna vs myjnia ekologiczna vs myjnia detailingowa

Mimo świadomości osób o negatywnym wpływie myjni automatycznych na lakier naszego samochodu, wiele osób decyduje się świadomie degradować lakier, szyby, felgi w swoim samochodzie poprzez powstające zarysowania.

Gdzie umyć samochód aby go nie zniszczyć? Wielu z nas jako alternatywę do myjni automatycznej uważa myjnie ręczne które często można spotkać np. w centrach handlowych. Wiele z nich uchodzi za „ekologiczne”, gdzie fundamentem ich działalności jest nie używanie wody, tak zwane mycie na sucho.

Dlaczego myjnia ręczna może być równie niszcząca nasz samochód jak myjnia automatyczna? Wszystko zależy od używanych środków, podejścia pracownika do wykonywanej pracy oraz jego wiedzy z zakresu mycia samochodów w sposób nie niszczący lakieru. Zwróć uwagę czym jest myty Twój samochód na myjni ręcznej… zapewne będzie to kawałek starej gąbki, która wymyła już setki, jak nie tysiące samochodów, jedno wiadro do płukania i nabierania szamponu, ściągaczki do wody, które służą do zebrania wody z lakieru. Co w tym niebezpiecznego?

Gąbka która ma umyć lakier Twojego samochodu może posiadać setki mikro ziarenek piasku, który skutecznie zarysuje lakier nawet bez wiedzy osoby myjącej! Płukanie brudnej gąbki odbywa się w tym samym wiadrze z którego pobierany jest szampon do mycia, a to powoduje mieszanie się wody czystej z brudną, domyślasz się jaką wodą będzie myty Twój samochód po pierwszym wypłukaniu gąbki przez pracownika myjni? Poprzez brudną wodę, na lakierze mogą pozostać ziarenka piasku, lub innych zanieczyszczeń, które zostaną przeciągnięte przez ściągaczkę po całej długości Twojego samochodu, a to skutkuje gigantyczną rysą!

O matko! To może oddam swój samochód na myjnię ekologiczną? Nie! To już jest profanacja wszelkich zasad bezpiecznej kosmetyki samochodowej. Brud zostaje natarty chemią która ma na celu zmiękczenie brudu, aby można było go łatwo wetrzeć w „ścierkę” lub mikrofibrę. Wiesz jakich efektów możemy się spodziewać? Przy miękkim, nowym lakierze już po pierwszym takim myciu (wcieraniu brudu) dostaniemy siatkę połączeń rys, które spowodują że nasz lakier będzie wyglądał na zmatowiony! W takim przypad kupozostaje nam już tylko profesjonalna renowacja/polerowanie lakieru.

No dobrze…. To gdzie umyć samochód ? Jedynie pracownicy myjni detailingowych takich jak np ekskluzywna myjnia ręczna Fabryka Błysku są w stanie przeprowadzić proces mycia samochodu w taki sposób aby był idealnie umyty i przy tym nie zarysowany/porysowany. Jak to robią? Zaczynają od pielęgnacji kół, czyszczą je od środka jak i od zewnątrz. Następnie pokrywają cały samochód aktywną pianą, która ma na celu pozbycie się największego brudu metodą bezdotykową. Po tak przygotowanym lakierze można przystąpić do mycia właściwego. Dwa wiadra, jedno do płukania, a drugie z szamponem. Rękawice z wełny merino dla idealnego domycia lakieru i pewności braku zarysowań. Dokładne płukanie wodą o temperaturze 40 stopni i aplikacja hydrowosku, który ma na celu rozerwanie zalegającej tafli wody na lakierze.

Wykończenie polega na osuszeniu lakieru z resztek wody delikatną mikrofibrą, która służy tylko i wyłącznie do jednego celu.

Wisienką na torcie jest aplikacja dresingu na opony.

ylko usługa w profesjonalnym studiu kosmetyki takim jak Auto Detailing Fabryka Błysku warszawa jest w stanie zagwarantować znakomite rezultaty, nie degradując Twojego samochodu.

 

 

Myjnia Ręczna Warszawa | Myjnia samochodowa Warszawa | biuro@fabrykablysku.com ul. Ekologiczna 2,

Adres biura

Fabryka Błysku
Kubusia Puchatka 2, 05-082 Stare Babice

Telefon +48. 720 211 122
biuro@fabrykablysku.com

 
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa