Loading.....

Woskowanie lakieru

Woskowanie lakieru to zabieg świetnie wpływający na walory wizualne lakieru.

Wosk wypełnia znaczną część zarysowań dzięki czemu lakier w zupełnie inny sposób odbija światło tworząc głębię, ożywiając kolor i nadając efekt szklistości.

Dodatkowo daje kilku miesięczny efekt hydrofobowy dzięki czemu łatwiej utrzymać samochód w czystości o ile będziemy go pielęgnować w odpowiedni sposób.

Na myjniach automatycznych czy też bezdotykowych często wykorzystywana jest chemia do czyszczenia ciężarówek, ponieważ jest znacznie bardziej agresywna i mocniej rozpuści brud, a co za tym idzie na pierwszy rzut oka skuteczniej umyje samochód natomiast tak silna chemia nie jest obojętna dla lakieru. Po paru takich myciach (agresywną chemią) lakier zmatowieje, przestanie się szklić i straci na atrakcyjności. Wosk nie jest zabezpieczeniem przed tego typu czynnikami i z pewnością po kilku myciach wypłucze się i zniknie z powierzchni lakieru przez co wrócimy do stanu sprzed woskowania. Lakier nie pokryty woskiem jest bardziej podatny na zniszczenie niż lakier nawoskowany należy jednak zaznaczyć, że wosk nie jest permanentnym i odpornym zabezpieczeniem przed wszelkimi negatywnymi substancjami, które bez problemu mogą przeniknąć w głąb powłoki lakierniczej i trwale ją zanieczyścić/uszkodzić jak np.  opiłki metaliczne, żywice, asfalt, smoła, beton, sól, sadza, ptasie odchody. Wosk nie jest w stanie również zabezpieczyć przed jakimikolwiek zarysowaniami.

 

Woskowanie jest świetnym zabiegiem jeżeli zależy nam na poprawieniu wyglądu naszego samochodu w krótkim czasie i relatywnie niskim kosztem.

 

Dodatkowo silny efekt hydrofobowy znacznie ułatwi nam utrzymanie go w czystości.

Woskowanie nie jest jednak dobrym wyborem jeżeli zależy nam głównie na trwałej ochronie lakieru. W tym celu warto zastosować zabezpieczenie ceramiczne. 

Zalecamy woskować lakier co 2-3 miesiące. 

Efekt:

Szklisty lakier, krótkotrwały efekt nowości. Wysoka hydrofobowość lakieru - łatwiejsza pielęgnacja.

Adres biura

Fabryka Błysku
Kubusia Puchatka 2, 05-082 Stare Babice

Telefon +48. 720 211 122
biuro@fabrykablysku.com

 
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa