Loading.....

Dlaczego mój samochód ciągle wydaje się być brudny mimo mycia ręcznego?

Posiadam samochód już parę lat… jego blask jak by zmalał, lakier w dotyku jest chropowaty, woda stoi na lakierze zamiast spłynąć na ziemię… jest taki matowy, szybko się brudzi i ciężko go umyć.

Wiemy dlaczego! Codzienna eksploatacja samochodu pozostawia na sobie trwały ślad. W jakiej postaci?

Lakier naszego samochodu jest już mocno zanieczyszczony, wiele osadów trwale przyległo doniego dlatego nie schodzą podczas zwykłego mycia karoserii. Osady stanowią : soki z drzew, smoła ze świeżo wyremontowanej drogi, opiłki metaliczne z klocków hamulcowych oraz wiele innych. Wszystkie te trwałe zanieczyszczenia powodują wysoką porowatość lakieru co skutkuje jego szybkim zabrudzeniem, problemem z dokładnym umyciem czy też zanikiem szklistości i śliskości lakieru.

Domowymi sposobami nie jesteśmy w stanie usunąć żadnych z tych zanieczyszczeń. Polecamy skorzystać z profesjonalnych firm auto detailingowych warszawa, takich jak np Fabryka Błysku warszawa, którzy profesjonalnie dokonają dekontaminacji lakieru Twojego samochodu. Oczyszczenie lakieru z trwałych osadów rozdzielamy na dwa etapy. Po dokładnym umyciu samochodu opryskujemy całą karoserię środkami chemicznymi, które mają na celu rozpuszczenie zalegającej smoły, opiłków metalicznych czy też np. żywicy z drzew. Proces ten jest wstępem do dalszych prac nad oczyszczeniem lakieru, teraz przechodzimy do tzw. glinkowania lakieru. Glinka jest podobna do twardej plasteliny. Ten proces daje nam 100% pewność oczyszczenia lakieru. Można łatwo zaobserwować ile zanieczyszczeń znajdowało się jeszcze na lakierze już po paru ruchach glinką. Cały brud pozostaje w„plastelinie”, a nie na lakierze naszego samochodu. Niestety ten proces jest dosyć agresywny dla naszego lakieru przez co może spowodować liczne zarysowania. Profesjonalny salon kosmetyki samochodowej zaleca korektę lakieru po przez polerowaniew celu usunięcia zarysowań od glinki, jak i od rys które powstały od użytkowania lub niewłaściwego mycia pojazdu.

Taki proces daje nam gwarancję skutecznego oczyszczenia lakieru, a po korekcie lakieru przywrócenie jego salonowego wyglądu. Taki wypolerowany lakier powinniśmy zabezpieczyć woskiem lub powłoką ceramiczną.

 

 

Adres biura

Fabryka Błysku
Piwna 1, 05-850 Jawczyce

Telefon +48. 720 211 122
biuro@fabrykablysku.com

Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa