Loading.....

Usługi

MOTOCYKLE

Mycie motocykla

Mycie motocykla nie może ograniczać się tylko i wyłącznie do polania go wodą z węża ogrodowego - to zdecydowanie za mało aby określić tę czynność mianem mycia lub pielęgnacji.

Nasza profesjonalna usługa mycia motocykla polega na szczegółowym i precyzyjnym doczyszczeniu ciężko dostępnych elementów, które często pomijasz podczas mycia maszyny.

Zabezpieczamy elementy, które nie powinny mieć kontaktu z wodą pod ciśnieniem lub demontujemy je (np. skórzane sakwy). W trosce o elementy wykonane w wysokim połysku (np. chromy, ozdoby, galanteria) używamy chemii o Ph neutralnym, co obniża ryzyko powstania trwałych zacieków na elementach ozdobnych. Usuwamy również wbite owady z przodu motocykla, a trudno dostępne elementy poddajemy szczegółowemu oczyszczeniu poprzez „pędzelkowanie”. Elementy lakierowane myjemy rękawicami z wełny merino - redukuje to możliwość powstania zarysowań. Po dokładnym umyciu maszyny, przechodzimy do procesu suszenia za pomocą dmuchaw o wysokiej wydajności oraz sprężonego powietrza, które wydmucha wodę z najdrobniejszych szczelin. Finalnie skupiamy się na procesie konserwacyjnym, który polega na nałożeniu dressingu na boki opon (nie na bieżnik), dzięki tej czynności opony wizualnie uzyskują efekt nowości.

Dodatkowo możemy wykonać smarowanie łańcucha motocykla.

Czyszczenie i polerowanie kasku wraz z zabezpieczeniem szybki

Twój kask jest jak wnętrze samochodu - ważne jest jego czyszczenie oraz konserwacja.

Usługa czyszczenia i polerowania kasku sprawi, że poczujesz się jak w luksusowym wnętrzu mercedesa s klasy.

Kask z zewnątrz wykonany jest ze skorupy pokrytej lakierem, która (jak każda powierzchnia pokryta lakierem) z czasem ulega zarysowaniom, a to sprawia, że kask przestaje wyglądać jak nowy.

Szybka kasku jest Twoją ochroną przed wiatrem, owadami i deszczem - ona również ulega zarysowaniu, a to skutkuje matowieniem się powierzchni i bezpośrednio wpływa na pogorszenie widoczności. W swojej ofercie posiadamy usługę zabezpieczenia szybki tzw. powłoką hydrofobową (niewidzialną wycieraczką), co w trakcie użytkowania kasku zaowocuje szybkim odprowadzeniem wody z powierzchni szybki oraz ułatwi utrzymanie jej w czystości.

Irytuje Cię parująca szybka kasku od wewnątrz? Powiedz nam o tym - zabezpieczymy ją powłoką, która zapobiega parowaniu - skuteczność jest stuprocentowa!

 

Porysowana lub zaparowana szybka kasku = mniejsze bezpieczeństwo.

Jakie czynności wykonujemy aby ulepszyć wygląd Twojego kasku i poprawić Twoje bezpieczeństwo?

 • Demontaż wszystkich elementów materiałowych w środku,
 • Demontaż szyby ochronnej,
 • Dokładne oczyszczenie wszystkich szczelin na kasku,
 • Dwuetapowe pranie materiałów,
 • Korekta elementów lakierowanych w celu usunięcia zarysowań, wżerów od owadów,
 • Wypolerowanie szybki kasku,
 • Zabezpieczenie powierzchni lakierowanych powłoką ceramiczną lub woskiem,
 • Aplikacja powłoki hydrofobowej na szybę kasku,
 • Aplikacja powłoki zapobiegającej parowaniu,
 • Zaprawki lakiernicze, uzupełnienie ubytków lakieru.

Polerowanie elementów lakierowanych

Lakier rysuje się w mgnieniu oka, chociażby gdy za każdym razem ocierasz się o jego elementy swoim kombinezonem. Kiedy z biegiem czasu lakier straci swój połysk, a wszelkie zarysowania zaczną być widoczne, to znak, że należy zadbać o te elementy i wypolerować je w Fabryce Błysku.

Proces polerowania to skomplikowany zabieg, który ma za zadanie przywrócić lakier do stanu wolnego od zarysowań i zmatowień. Gwarantujemy, że doprowadzimy każdą lakierowaną powierzchnię do perfekcyjnego stanu, czyli do stanu nowości.

Etapy pracy:

 • Detailingowe mycie motocykla,
 • Oczyszczenie chemiczne z żywic i opiłków metalicznych,
 • Demontaż części zasłaniających elementy lakierowane,
 • Zamaskowanie pozostałych elementów, które nie są poddawane polerowaniu,
 • Inspekcja lakieru,

            Lakier możemy wypolerować uzyskując efekt:

 1. Odświeżenia lakieru (usunięcie 50% - 60% wszystkich zarysowań z powierzchni),
 2. Pełnej korekty lakieru (usunięcie 100% wszystkich zarysowań z powierzchni).
 • Polerowanie powierzchni,
 • Finalna inspekcja lakieru,
 • Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną lub folią bezbarwną.

Powłoki ochronne na motocykl

Twój motocykl to Twoja wizytówka? Zabezpiecz jego najistotniejsze elementy (powierzchnie lakierowane, materiały plastikowe, elementy skórzane oraz błyszczące chromy).

Nasze powłoki ceramiczne przeznaczone są do różnych powierzchni, a ich właściwości pozwolą na skuteczne zabezpieczenie i ochronę wyglądu Twojej maszyny!

Zabezpieczenie lakieru: mocne wybłyszczenie/wyszklenie powierzchni, efekt przyciemnienia lakieru, znaczna poprawa głębi koloru, wysokie właściwości hydrofobowe, bezproblemowa pielęgnacja lakieru oraz łatwość utrzymania lakieru w perfekcyjnym stanie.

Zabezpieczenie plastiku: ochrona przed utlenianiem powierzchni, właściwości ochronne przed UV, łatwa pielęgnacja poprzez efekt hydrofobowy.

Zabezpieczenie chromu: ochrona przed oksydacją oraz przed zanikiem połysku. Powłoka wytrzymuje temperatury od -60 do 1200 stopni Celsjusza, więc istnieje możliwość zaaplikowania jej również na wydech motocykla.

Zabezpieczenie szyb (plastikowych): właściwości odprowadzania wody z powierzchni, efekt niewidzialnej wycieraczki, ochrona przed oksydacją.

Zabezpieczenie skór: ochrona przed blaknięciem i promieniami UV, łatwość czyszczenie powierzchni.

Dodatkowo oferujemy zabezpieczenie powierzchni lakierowanych foliami bezbarwnymi o właściwościach samoregeneracyjnych - przeczytaj więcej o foliach samoregenerujące się (zakładka samochód)

Adres biura

Fabryka Błysku
Kubusia Puchatka 2, 05-082 Stare Babice

Telefon +48. 720 211 122
biuro@fabrykablysku.com

 
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa