Loading.....

Usługi

SAMOLOTY

Polerowanie szyb

Do produkcji szyb oraz owiewek w przemyśle lotniczym wykorzystuje się głównie dwa materiały - poliwęglan lity oraz szkło akrylowe. W obu przypadkach mamy doczynienia z materiałami sztucznymi, różnią się one składem chemicznym, mają także inne właściwości. Poliwęglan jest materiałem odpornym na udarność, co w przypadku lotów z duża prędkością ma istotne znaczenie. Szkło akrylowe jest za to odporne na rozszerzalność temperaturową. Oba te materiały mają jedną istotną zaletę - są perfekcyjnie przezroczyste, oraz jedną wspólną wadę - szybko niszczeją, a to wpływa na bezpieczeństwo lotu. Przyczyną niszczenia tych materiałów jest kilka czynników. Pierwszy z nich to nieumiejętne czyszczenie oraz stosowanie zbyt agresywnej chemii. Drugi czynnik to oksydacja (utlenianie) powierzchni, która objawia się popsuciem przezrocza oraz zażółceniem się materiału.

Specjaliści w Fabryce Błysku
pomogą Ci w utrzymaniu najwyższej jakości Twojego pola widzenia w powietrzu. Najpierw przywrócimy stan pierwotny Twojej szyby wykorzystując metody polerowania, których uczyliśmy się przez wiele lat oraz stosując certyfikowaną chemię i wysokiej klasy narzędzia. Gdy powierzchnia Twojego punktu widzenia będzie już idealna, szyba zostanie zabezpieczona przed wszelkimi szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, a Ty zostaniesz poinstruowany jak odpowiednio zadbać o to by w przyszłości wszystko widzieć.

Zabezpieczenie powłokami nano-technologicznymi/ochronnymi

Każda powierzchnia, czy to w środku, czy na zewnątrz maszyny potrzebuje okresowego czyszczenia. Co zrobić by osiągnąć najlepszy efekt oraz zachować perfekcyjny wygląd po czyszczeniu na jak najdłużej? Fabryka Błysku posiada szereg rozwiązań dla klientów, którzy chcą osiągnąć najwyższy poziom w zakresie czystości i estetyki. Do szyb i owiewek posiadamy preparaty o charakterystycznej nazwie „niewidzialna wycieraczka”, które znacznie poprawiają widoczność, odprowadzają brud razem z wodą oraz powodują, że doczyszczenie wszelkich zanieczyszczeń jest łatwe, nie stanowi żadnego problemu. Dla powierzchni lakierowanych przewidujemy rozwiązania z branży zabezpieczenia układów scalonych, gdzie panują wysokie różnice temperatur. Powłoki, tak zwane ceramiczne, spowodują, że owady nie będą wbijać się w lakier na krawędzi natarcia, ograniczą rysowanie się powierzchni, a także odbiją negatywnie działające czynniki atmosferyczne. Zabezpieczeniu możemy poddać również elementy gumowe, plastiki czy klosze reflektorów.

 

Skoro możemy zabezpieczyć wszystkie elementy z zewnątrz i przedłużyć ich korzystny wygląd, to co z wnętrzem? Wyobraź sobie sytuację, w której pasażer rozlewa cole na Twoje beżowe wykładziny - normalnie zostałaby wielka plama, jednak korzystając z produktów nano-technologicznych jesteśmy w stanie zaimpregnować tkaninę, aby uniknąć wchłonięcia się płynu w jej strukturę. Spowoduje to efektowne utrzymanie się płynu na powierzchni tkaniny - teraz wystarczy tylko zebrać płyn za pomocą chusteczki.

W przypadku powierzchni skórzanych, posiadamy produkt, który głęboko odżywia lico skóry i zapobiega przecieraniu się warstwy bezbarwnej. Powłoka skutecznie przedłuża żywotność skóry zamykając jej pory - dzięki temu brud nie wgryza się w jej wnętrze i nie pracuje jak papier ścierny pod wpływem nacisku.

 

Efekt:

 • Maksymalne podkreślenie wyglądu i estetyki,
 • Zabezpieczenie przed zużyciem,
 • Odporność na czynniki atmosferyczne,
 • Wzrost wartości.

Czyszczenie wnętrza samolotu

Kabina w której podróżujesz pod czas długich jak i krótkich lotów zapewnia Ci komfort, który nie powinien zostać zachwiany brudną tapicerką czy poplamionym dywanem.

Luksusowe materiały wymagają specjalistycznego podejścia, którym dysponują specjaliści z Fabryki Błysku.

Doczyścimy wszystkie powierzchnie Twojego pokładu zaczynając od miękkiego dywanu, a kończąc na lukach bagażowych, oczywiście nie pominiemy kryształowych kieliszków w Twoim mini barku!

Co wykonujemy w usłudze czyszczenia pokładu Twojego samolotu?

 • pierzemy materiały
 • czyścimy skórzane tapicerki
 • usuwamy plamy z fotelowych poduszek oraz pasów bezpieczeństwa
 • czyścimy szafki oraz schowki
 • Czyścimy plastiki, nawet w miejscach do których nie zaglądasz
 • Doczyszczamy powierzchnie szklane bez smug
 • Czyścimy mini barek oraz wszelkie elementy zastawy stołowej (o ile występuje)

Nie pomijamy elementów użytkowych jak schody, toaleta, luki bagażowe…

Posiadasz samolot o mniej skomplikowanej/luksusowej budowie wnętrza?

Nasza usługa sprawdzi się w przypadku szybowca czy na szkoleniowej Cessnie 152.

Doprowadzimy wszystkie plastiki oraz wskaźniki do stanu nowości, co zdecydowanie wpłynie na estetykę wnętrza kabiny, w której nikt profesjonalnie nie przeprowadzał czyszczenia od kilku do kilkudziesięciu lat.

Pamiętaj, że wnętrze brudzi się równomiernie, co sprawia, że możesz nie dostrzec brudu, który z biegiem czasu potrafi diametralnie zmienić kolor skór, plastików oraz innych elementów wnętrza.

Doprowadzimy każde wnętrze/kokpit do stanu perfekcji! Jeżeli element jest zniszczony i samo czyszczenie nie przyniosło zamierzonego skutku, jesteśmy w stanie poddać go profesjonalnej renowacji co przywróci go do stanu wizualnej nowości.

Myjnia dla samolotów

Chciałbyś dokładnie i bezpiecznie umyć swój samolot, ale brakuje Ci zaufania, nie jesteś zadowolony z dotychczasowych usług wykonanych przez inne firmy? Kupiłeś samolot i chciałbyś aby zawsze był czysty? Fabryka Błysku oferuje kompleksową usługę mycia i czyszczenia małych oraz średnich jednostek prywatnych. Umyjemy samolot po odbytych lotach, a także przygotujemy szybowiec do sezonu. Korzystamy tylko z bezpiecznych, ale jednocześnie skutecznych preparatów dla Twojego poszycia. Zapomnij o wiaderku i paliwie lotniczym - zaufaj przyszłościowym rozwiązaniom, takim jak myjnia parowa i skuteczna inżynieria w branży chemicznej. W bezpieczny sposób usuniemy nagar spod samolotu oraz owady wbite w strukturę lakieru.

Nasz złożony proces mycia rozpoczynamy od oprysku całej powierzchni samolotu aktywną pianą, która rozmiękcza brud. Następnie za pomocą pary odklejamy cały brud. Dzięki temu nie pozostawiamy żadnych zabrudzeń. W pakiecie myjemy również felgi, polerujemy kołpaki oraz rury wydechowe. Perfekcyjnie doczyszczamy szyby. Samolot myjemy za pomocą pary co pozwala nam uniknąć kontaktu paliwa lub drogiej elektroniki z wodą. Zakres usług naszej myjni jest bardzo szeroki - możemy skupić się na zaawansowanym czyszczeniu, gdzie każda szczelina jest „pędzelkowana” z najwyższą dbałością o szczegóły. Możemy również przygotować samolot do dłuższej podróży lub skupić się tylko na podstawowej pielęgnacji po odbytych lotach.

Nasz profesjonalny zespół zadba o Twój cenny czas i z szacunkiem podejdzie do powierzonego zadania, tak abyś był w 100% zadowolony z wykonanych przez nas usług. Twój samolot będzie wyróżniał się na tle starych i wyeksploatowanych maszyn, a swoim blaskiem oślepi niejeden obiektyw spottera.

Adres biura

Fabryka Błysku
Kubusia Puchatka 2, 05-082 Stare Babice

Telefon +48. 720 211 122
biuro@fabrykablysku.com

 
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa
Auto detailing, ceramiczna ochrona lakieru, myjnia samochodowa warszawa