Celem tego zabiegu jest doprowadzenie stanu powłoki lakierniczej do perfekcji.
Aby uzyskać taki efekt usuwamy od 95% do 100% zarysowań, wszelkiego rodzaju wżery, zmatowienia, oksydacje, ślady po papierze ściernym, czy odkurz po naprawie lakierniczej przeprowadzonej w nieodpowiedni sposób. Samochody nowe z salonu również wymagają korekty lakieru, ponieważ został on już uszkodzony w trakcie montażu samochodu w fabryce, transportu do salonu, czy nieodpowiedniego mycia przed sprzedażą.
Proces korekty lakieru:
Etap I
- Mycie detailingowe.
Etap II
- Oczyszczenie chemiczne i mechaniczne (glinkowanie) lakieru z wszelkiego rodzaju osadów i trwałych zanieczyszczeń (żywica, opiłki metaliczne, smoła itp.).
Etap III
- 3-etapowe lub 4-etapowe polerowanie lakieru z wykorzystaniem padów z futra, mikrofibry i pianki:
- Matowanie przy użyciu papieru (tylko w niektórych przypadkach),
- Wycinanie głębokich zarysowań,
- Polerowanie zasadnicze,
- Wykończenie.
Polerowanie to tak naprawdę usuwanie powierzchniowej warstwy lakieru do poziomu zarysowań - zabieg ten można wykonać tylko kilka razy, a czasami tylko raz w okresie jego „życia”, dlatego bardzo ważne jest aby zabezpieczyć go w odpowiedni sposób. W przypadku samochodów nowych, ze względu na obecną technikę lakierowania bardzo cienką warstwą i wykorzystanie zbyt miękkich lakierów, sugerujemy zabezpieczenie lakieru natychmiast po zakupie auta.
W celu zabezpieczenia lakieru wykorzystujemy powłoki ceramiczne, które trwale ochronią go przed degradacją.
EFEKT:
- Samochód wyglądaj jak w dniu odbioru z salonu lub jeszcze lepiej,
- Lakier błyszczący, przejrzysty, „żywy”, wolny od wszelkich zarysowań,
- Idealnie gładka powierzchnia, śliska i przyjemna w dotyku,
- Znaczna poprawa w łatwości utrzymania samochodu w czystości,
Nawet najbardziej zniszczony lakier może wyglądać jak nowy bez konieczności ponownego lakierowania. Korekta lakieru może odmłodzić jego wygląd o 5, 10, czy 30 lat.





